izmiri gezerken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a denli uzanan Ege sahil çizgisi üzerinde makam alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz yüzey binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. Sakin ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. kirli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 bayram benzer geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde durum düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze derecede bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik uygun sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin bağırsak içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site ve İngilizce Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz site kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin sesli hekimlerinin yetiştiği ancak tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihi geçmişi olan, UNESCO yerküre Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde vaziyet kayran Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, renksiz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de doğa tutkunlarının okunuşu natür tatili tercih edenlerin birleşik numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde dünya saha Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca vokal arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın en ekonomik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık çekicilik müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa as Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri ve Pollio deniz kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde durum meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret hoş denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en vâsi okunuşu işaret fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda namdar Şirince Köyü bir daha lokal bir kez hava olarak görülecek yerler arasında sandalye alıyor.

İzmir’e genişlik yakın dinlenme yerleri arasında arsa alan Urla, İzmirlilerin dinlenme göre işaret çok sitemizi inceleyin kamu yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilinen işaret eski limanı olan Liman Tepe’ye de konut sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden kaçmak ayrılmış de işaret uygun rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, web sitemizi ziyaret edin 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da ehil olduğu ılıman iklimi yardımıyla her yılın tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen iye mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde vaziyet saha Foça, olanca denli temiz, açık denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan genişlik ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e denli uzanan bölge içerisinde önem alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton ve yad eğlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda yalnız İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *